Důležité věci, které potřebujete znát, když plánujete svatbu

Důležité věci, které potřebujete znát, když plánujete svatbu

Plánování svatby

Svatební den je společenskou akcí, kde budete se svým partnerem uzavírat slib a vázat spolu uzel odevzdanosti a naprosté věrnosti. Zatímco se některé svatby liší co se týče tradic, stylů a přístupů, tak nikdo nemůže popřít blaženost, kterou svatební den přináší. Vše má bohužel svou cenu a předpokladem nezapomenutelné svatební oslavy je několik měsíců plánování svatby, nastavování rozpočtu a v některých případech i paniky.

Ve skutečnosti Vám každý manželský pár může potvrdit, že plánování svatby není jednoduchý úkol. Zahrnuje to mnohem více než si pouze obléknout svatební šaty či smoking a vydat se společně k oltáři. Jednoduše řečeno, plánování svatby může být obzvlášť náročnější, pokud se Váše velká oslava každým dnem blíží. Starosti kolem svatebních detailů, koordinace dodavatelů, lidí, oslavy a focení vše na jednom místě a v jeden den. Zajistit, že Vaše svatba půjde podle plánu, tak je potřeba nezapomenout na některé základní věci, které byste měli vědět, ještě před přípravou svatebního dne.

Nastavit svatební termín

Páry by měly rozhodnout o skutečném datu, kdy se bude konat svatba. Měly by se postarat o harmonogram a faktory ve výběru s ohledem na dostupnost požadovaného místa, stejně jako dostupnost rodinných příslušníků, přátel, spolupracovníků či předsedajícího duchovního nebo radního.

Znát svůj svatební rozpočet

Před plánováním svatby je potřeba zkontrolovat svůj finanční stav. Měli byste si sepsat všechny svatební položky a zjistit, zda Váš rozpočet může obstarat všechny výdaje. Měli byste také vědět kolik jste ochotni utratit pro Váš svatební den. Ať se bude jednat o malou a jednoduchou svatbu či velký a grandiózní svatební svátek, je velmi důležité znám každý malý detail. Svatba Vás může vyjít na mnohem víc než si na první pohled budete myslet a nesmí Vás překvapit, že bude potřeba investovat i stovky tisíc.

Určit umístění a místo konání svatby

Místo konání je také jedno z důležitých věcí, které se musí pečlivě zvážit při plánování svatby. Pokud máte promyšlený svatební motiv, ujistěte se, že místo má potřebné vybavení a prostory, tak aby se Vaše představy mohly být jednoduše realizovatelné. Místo konání svatby bude také poměrně nákladnou položkou ve Vašem seznamu, takže se ujistěte, že vy a Váš životní partner máte dostatek peněz na zajištění místa. Není potřeba se ničeho obávat, mnoho svatebních prostor nabízejí sezonní slevy. Pokud budete mít svatbu právě po novém roce, lze si na mnoha místech poměrně jednoduše zajistit novoroční slevu.

Zajistit fotografa a kameramana

Svatba je jeden z nejdůležitějších dnů ve Vašem životě a ujistit se, že dostanete vysoce kvalitní fotky a videa je absolutní nutností a toho dosáhnete tak, že najmete zkušeného fotografa a kameramana. Na památku na tento důležitý den Vám svatební fotografové poskytnou dlouhotrvající a vizuálně nezapomenutelné fotografie, na kterých budete jak Vy a Váše drahá polovička, tak i Vaši blízcí a přátelé, kteří se akce zúčastní.  Kameramani mohou také zaznamenat scény v pohybu, které budete milovat po celý zbytek Vašeho života.

Svatební fotografové spadají do rozlišných kategorií, jsou jimi například klasické, tradiční, glamour, foto-žurnalistické nebo deviantní kategorie. Páry, které se nedokáží rozhodnout jaký styl jim vyhovuje nejlépe, by se měly zaměřit na fotografa, který nabízí kombinaci každé z kategorií.

Plánování svatby může být někdy stresující, ale není to nic obtížné na zvládnutí. Všechno to stojí na organizovanosti, vynálezavosti a na základní orientaci kolem svatebních oslav.


 

Pokud se Vám článek líbil, tak se Vám pravděpodobně budou líbit i následující.

Důležité věci, které potřebujete znát, když plánujete svatbu 

Svatba v Mikulově – perfektní místo pro Vaš velký Den